KAJ JE NAMEN PROGRAMA?

Trening starševskih veščin(TStV) je program, ki smo ga začeli izvajati v letu 2015. Namenjen je moškim in ženskam, ki zaradi svojih prepričanj in vzorcev vedenja do otrok povzročajo nasilje, jih na različne načine zanemarjajo ali jim manjka starševskih veščin in potrebujejo dodatna znanja o vzgoji. Namenjen je spreminjanju vedenj, ki temeljijo na prepričanjih, da je v okviru vzgoje uporaba telesnega kaznovanja in psihičnega nasilja sprejemljiva. Starši dobijo z vključenostjo v program TStV priložnost, da se naučijo prepoznavati svoje vzorce nasilja, jih ustrezno spreminjati in sprejemati odgovornost za svoje vedenje.

Program TStV ima naslednje cilje:

• Prenehanje uporabe telesnega kaznovanja in psihičnega nasilja.
  • Povečanje varnosti otrok in mladostnikov_ic.
  • Prepoznavanje prepričanj in vzorcev vedenja, ki dovoljujejo uporabo nasilja do otrok.
  • Razvijanje novih nenasilnih vzgojnih metod.
  • Učenje sprejemanja odgovornosti za otrokov razvoj, socializacijo in preprečevanje nasilja.

VSEBINA PROGRAMA TStV

TStV obsega 24 tedenskih srečanj po 90 minut na naslednje teme:
  1. Telesne potrebe otroka v posameznem življenjskem obdobju
  22. Ločevanje med željami in potrebami
  23. Otrokova samopodoba
  24. Spodbuda otroka k razvoju samostojnosti

Podrobnejšo predstavitev tem si lahko ogledate na tej povezavi.

KOMU JE PROGRAM NAMENJEN?

V program se vključujejo starši*, ki bi želeli pridobiti dodatna znanja o vzgoji in starši, ki se sami najverjetneje ne bi odločili za vključitev v proces spreminjanja svojih prepričanj in vedenj, ki so nasilna. Program obiskujejo tudi starši, ki so jih k nam napotila tožilstva, sodišča, centri za socialno delo ali policija.

KAKO SE LAHKO VKLJUČIM?

Starši, ki bi se želeli vključiti, pokličejo na društvo ali pošljejo elektronsko sporočilo. S svetovalko_cem se dogovorijo za uvodni razgovor, na katerem se staršu celovito predstavi program TStV, pojasni pravila ter pogovori o pričakovanjih starša in svetovalca_ke. Na koncu uvodnega razgovora svetovalec_ka in starš podpišeta dogovor o vključitvi v program TStV.

Program je za starše brezplačen.
KJE POTEKA PROGRAM TStV?

Program TStV izvajamo v Ljubljani. Za več informacij nas lahko pokličete v času uradnih ur na telefonske številke,ki so dostopne na tej povezavi.

* Izraz starš oziroma starši uporabljamo za biološke in socialne starše, prav tako pa za druge osebe, ki iz različnih razlogov skrbijo za otroka namesto staršev, torej tudi za rejnice, rejnike ter skrbnike, skrbnice.