Individualna svetovalna pomoč je namenjena osebam z izkušnjo nasilja. S programom svetovalnega dela želimo nuditi prostor in čas, da oseba, ki je doživela nasilje, spregovori o svoji izkušnji in dobi ustrezno podporo. Svetovanja so prilagojena individualnim potrebam in željam osebe. Potekajo v prostorih Društva za nenasilno komunikacijo, praviloma enkrat tedensko po eno uro. Na željo uporabnice ali uporabnika se lahko svetovanja kadarkoli prekinejo.

Osebe lahko hkrati s svetovanjem uporabijo tudi možnost socialnega zagovorništva ali spremstva na institucije v postopkih, ki so povezani z reševanjem nasilja.

Svetovanja so brezplačna. Vsi podatki o uporabnicah in uporabnikih so zaupni. To ne velja za podatke, povezane z ogroženostjo. O nasilju smo dolžni obvestiti pristojni center za socialno delo. O tem predhodno seznanimo uporabnice in uporabnike.

Žrtev nasilja lahko ostane anonimne. Anonimnost ni mogoča, kadar so ogroženi otroci.

Za svetovanja se lahko dogovorite po telefonu ali elektronski pošti. Pokličete nas lahko vsak delavnik med 8. in 16. uro na telefonske številke v Ljubljani in Kopru, ki jih najdete TUKAJ ali nam pišete na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled..