Orodje za dostopnost
K sodelovanju vabimo nove prostovoljke in prostovoljce za delo z otroki in mladimi. Izobraževanja bodo potekala v Ljubljani od 7. 10. in Kopru od 14. 10. 2024.
Veseli smo, da je naš delovni zvezek za ženske z izkušnjo nasilja Moč za spremembo sedaj na voljo tudi v albanščini.
Obenem se zahvaljujemo gospe Armendi Amiti, ki ga je na lastno pobudo in prostovoljno prevedla in tako tudi albansko govorečim ženskam omogočila njegovo uporabo. Do delovnega zvezka lahko dostopate tu.
Sporočamo vam, da je za programa Trening starševskih veščin (v nadaljevanju TStV) in Trening socialnih veščin za osebe, ki povzročajo nasilje (v nadaljevanju TSV), že dalj časa uvedena čakalna vrsta. Povpraševanje po programu se nenehno povečuje. Trenutno imamo v čakalni vrsti za program TStV okoli 40 ljudi, za program TSV pa 25 ljudi, kar pomeni, da je čakalna doba za vključitev v program TStV okoli pol leta, za program TSV pa 3 mesece. V času čakanja boste povabljeni na uvodni pogovor, kjer se bomo dogovorili za nadaljnji potek vaše vključenosti. Če se v tem času znajdete v krizni situaciji, nas lahko pokličete za pogovor po telefonu ali se dogovorite za osebno srečanje s svetovalcem_ko.
Hvala za razumevanje.
Na voljo je besedilo predloga revidirane Direktive Evropskega parlamenta in Sveta o boju proti spolni zlorabi in spolnemu izkoriščanju otrok ter gradivu spolne zlorabe otrok in nadomestitvi Okvirnega sklepa Sveta 2004/68/PNZ (prenovitev). Preberete ga lahko v spodnjih dokumentih:
Glavni cilj projekta je izboljšanje delovne prakse, ki bi se skladala z Evropskimi standardi za delo s povzročitelji nasilja in prizadevanje za pridobitev evropske akreditacije. Ključne aktivnosti znotraj projekta so prek podrobne analize standardov ugotoviti, kje je prostor za izboljšave in v največji možni meri implementacija le teh. V sklepni fazi tudi izdaja brošure Evropskih standardov za delo s povzročitelji nasilja v slovenskem jeziku in predstavitev naših zaključkov relevantnim institucijam, ki delajo s povzročitelji nasilja (CSD, sodišča, policija, probacijske enote).
Na področju ustavljanja in preprečevanja nasilja nad ženskami opažamo številne premike na bolje. A zato ne smemo spregledati tem, ki ponujajo veliko prostora za izboljšave. Ena teh je starševstvo in nasilje. Na to opozarjamo tudi z današnjo nacionalno konferenco Starševstvo in stiki v primeru nasilja v družini, ki jo soorganiziramo.
Vljudno vabljeni na drugo nacionalno konferenco z naslovom STARŠEVSTVO IN STIKI V PRIMERIH NASILJA V DRUŽINI.
Konferenca bo v Kongresnem centru Brdo pri Kranju, v petek , 24. novembra 2023 ob 9.00.
Organizatorji:
Ministrstvo za pravosodje
Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti
Ministrstvo za notranje zadeve
Društvo za nenasilno komunikacijo
Društvo SOS telefon za ženske in otroke - žrtve nasilja
PIC - Pravni center za varstvo človekovih pravic in okolja
Društvo za nenasilno komunikacijo, skupaj s partnerskimi organizacijami, sodeluje v mednarodnem projektu S. O. S. za žrtve ("Survive, Overcome and Support Victims of Crime" - S. O. S. fo victims), ki ga financira Evropska unija.
Vabimo vas k ogledu 3. novičnika, v katerem si lahko preberete več o izvedenih dogodkih v Sloveniji in v državah partnerskih organizacij. Prav tako vam predstavljamo prihajajoče aktivnosti, ki jih bomo izvajali v prihajajočih mesecih.
Društvo za nenasilno komunikacijo skupaj s partnerskimi organizacijami sodeluje v mednarodnem projektu S. O. S. za žrtve ("Survive, Overcome and Support Victims of Crime" - S.O.S. for victims), ki ga financira Evropska unija. Vabimo vas k ogledu 2. novičnika, v katerem si lahko preberete več o izvedenih dogodkih v Sloveniji in v državah partnerskih organizacij. Prav tako vam predstavljamo prihajajoče aktivnosti, ki jih bomo izvajali v prihajajočih mesecih.
Ob letošnjih mednarodnih dneh akcij proti nasilju nad ženskami opozarjamo na pogosto spregledan problem zalezovanja žensk.
Vas zanima, kaj je zalezovanje? Kdo zalezuje in zakaj? Katere so posledice zalezovanja? Kako se zaščitimo ob zalezovanju? Kako je zalezovanje pravno prepovedano in sankcionirano? Katera so razširjena, a netočna prepričanja o zalezovanju?
LJUBLJANA
01 4344 822
031 770 120
TRR ZA DONACIJE:
SI56 0204 4001 3446 380
Matična št: 1160656
Davčna št: 91885566
STATUS HUMANITARNE ORGANIZACIJE
ENOTA KOPER
05 6393 170
031 546 098