Svetovalnica za žrtve spolnega nasilja nudi celostno pomoč osebam z izkušnjo spolnega nasilja. S svetovalnim delom nudimo prostor in čas, da oseba, ki je doživela spolno nasilje, spregovori o svoji izkušnji in dobi ustrezno podporo. Svetovanja običajno potekajo enkrat na teden po eno uro.

Uporabnice_ki imajo hkrati možnost pravnega svetovanja, socialnega zagovorništva in spremstva na institucije, v kolikor ocenijo, da bi tovrstno pomoč potrebovale_i.

Svetovalnica je namenjena tudi osebam, ki imajo kakršnakoli vprašanja, povezana s spolnim nasiljem, čeprav same nasilja niso doživele ali tistim, katerih bližnja oseba je doživela spolno nasilje.

Svetovanja potekajo v prostorih Društva za nenasilno komunikacijo v Ljubljani in Kopru. Možna so osebna srečanja ali svetovanje po telefonu ali pošti (elektronski in navadni). Žrtve nasilja lahko ostanejo anonimne. Vsi podatki o uporabnicah in uporabnikih so zaupni.

Svetovanja so brezplačna. Za svetovanja se lahko dogovorite po telefonu ali elektronski pošti.