Orodje za dostopnost

   

   

Select your language

Select your language

   

Avtonomna ženska hiša Zagreb koordinira nov projekt, ki ga financira program Evropske komisije Državljani, enakost, pravice in vrednote (CERV). Projekt se izvaja v sodelovanju z naslednjimi part-nerskimi organizacijami: Center za ženske žrtve vojn - ROSA (Hrvaška), Zveza združenj žensk iz Herakliona - UWAH (Grčija), Društvo za nenasilno komunikacijo - DNK (Slovenija), Fenestra (Slovaška) in Ženske za ženske skupaj proti nasilju - NANE (Madžarska).

Namen projekta, ki se je začel 15. aprila 2022 in bo trajal do 14. aprila 2024, je prispevati k boljši zaščiti žensk pred nasiljem na podlagi spola, s preučevanjem povečanega tveganja za ženske, žrtve nasilja v kontekstu pandemije. V okviru projekta bomo razvile_i protokol in metodologijo za oceno tveganja, ki bo zagotovila kontinuirano storitev ženskam, ki so preživele nasilje v času pandemije. Poleg tega se bodo z udeležbo na izobraževanjih o metodologiji ocenjevanja tveganja izboljšale zmogljivosti strokovnjako_inj, ki nudijo podporo ženskam, ki so žrtve nasilja. Končno bodo v partnerskih državah izvedene kampanje ozaveščanja javnosti za spodbujanje ničelne tolerance do nasilja nad ženskami na podlagi spola in za obsežnejše informiranje žensk o možnih oblikah pomoči.

 

Cilji  projekta so:

  • analizirati potrebe in z nacionalnimi in primerjalnimi raziskavami identificirati nove izzive, ki jih povzroča pandemija v zvezi s povečanjem nasilja nad ženskami na podlagi spola,
  • izboljšati zaščito in podporo ženskam, ki so preživele nasilje, z razvojem orodij za oceno tveganja in protokolov za spletno svetovanje,
  • nuditi prilagojeno psihosocialno podporo ženskam, ki so preživele nasilje,
  • prispevati k boju proti nasilju nad ženskami na podlagi spola z zagovorništvom, ozaveščanjem javnosti in promocijo rezultatov projekta.


Ciljne skupina projekta so ženske, ki so preživele nasilje na podlagi spola, vključno z migrantkami in žrtvami trgovine na Hrvaškem, v Grčiji, Slovaški, Sloveniji in na Madžarskem, predstavnice_i institucij, ki nudijo podporo ženskam, ki so preživele nasilje (policija, sodstvo, socialne delavke) in širša javnost, ki bo z medijskimi kampanjami seznanjena s problematiko nasilja na podlagi spola. Posredne ciljne skupine so vse druge ženske, ki so preživele nasilje na podlagi spola in na katere bo imel projekt dolgoročen vpliv.


Z izvajanjem projekta bomo naredilie_i analizo problematike in potreb uporabnic ter razvili orodja za zgodnje odkrivanje znakov nasilja, ki bodo prispevala k učinkoviti zaščiti žensk pred nasiljem. Z izobraževanjem predstavnic_kov institucij, ki delajo z ženskimi, žrtvami nasilja, bomo prispevale_i h krepitvi njihovih zmogljivosti pri zagotavljanju podpore ženskam, ki so preživele nasilje. Z medijsko kampanjo in aktivnostmi ozaveščanja javnosti o tej problematiki bomo prispeval_e k preprečevanju nasilja nad ženskami.

LJUBLJANA

 Vojkova cesta 1, Ljubljana

 01 4344 822

 031 770 120

 Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

TRR ZA DONACIJE:

SI56 0204 4001 3446 380

Matična št: 1160656

Davčna št: 91885566

STATUS HUMANITARNE ORGANIZACIJE

ENOTA KOPER

 Vojkovo nabrežje 10, Koper

 05 6393 170

 031 546 098

Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

© 2024 Društvo za nenasilno komunikacijo. Vse pravice pridržane.